בשבילי עמק הווכאו – טעימה מהעמק המפורסם של אוסטריה

בין גבעות המכוסות בכרמים אינסופיים ולצד עיירות וכפרים שהזמן כאילו ועצר בהם מלכת זורם לו בנחת נהר הדנובה הגדול. אזור נהדר זה הקרוי עמק הווכאו הוא ללא ספק מהיפים והמיוחדים שבאוסטריה כולה. מיליוני מטיילים מכל העולם מגיעים לחוות את עולם היין והטבע שבווכאו ואנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ליום חוויתי אל לב העמק בטיול שכולל נופים, יין וחוויה נפלאה.

בפתחו של העמק נמצאת העיירה עתיקה קרמס. העיירה קרמס היא החמישית בגודלה באוסטריה וממוקמת 69 קילומטרים מערבית לעיר וינה ולצד נהר הדנובה (כשעה ורבע נסיעה). העיירה הוקמה בשנת 995 לספירה והיא משרה אווירה כמו בזמן ימי הביניים. סיבוב בעיר העתיקה של קרמס או בחומות שמקיפות אותה יחשפו ארכיטקטורה מימי הביניים ומבנים עתיקים שנשמרו עד היום כגון שער שטיינר (Steiner Tor).

קרמס
קרמס במבט מנהר הדנובה
מרכז קרמס

חלק בלתי נפרד מהנוף של עמק הווכאו הוא טירות ומנזרים שהוקמו באזור לאורך ההיסטוריה ושרדו עד היום. במהלך סיור בעמק אפשר לראות את שרידי טירת דורנשטיין (1138) ואת המנזר העתיק של העיירה מלק (1089).

העיירה דורנשטיין (Dürnstein) נוסדה בשנת 1002. העיירה נחשבת כאתר מורשת עולמית ומסמלת את תחילת בעלות משפחת האצולה קונרינג (Kuenring) על אדמת אוסטריה. בראש העיירה ניתן לראות את שרידי טירת דורנשטיין שהגנה על העיירה ומשפחה האצולה לאורך דורות. טירת דורנשטיין ידועה בתור הטירה שבה נכלא המלך האנגלי ריצ'רד לב הארי לאחר שחזר מסיום מסע הצלב ה-3. עקב סכסוך עם הדוכס האוסטרי לאופולד ה-5 ושריפת הדגל האוסטרי נכלא מלך אנגליה בטירה בשנים 1192-1193. בשנת 1645 נהרסו חלקים רבים מהטירה על ידי כובשים שוודים, אבל עד היום ניתן לראות את הריסות הטירה לצד נוף נהר הדנובה והעיירה דורנשטיין הסמוכה. בנוסף, נקודת תצפית טובה על עמק הווכאו, נהר הדנובה ועיירה דורנשטיין הינה במעלה חורבות טירת דורנשטיין.

כרמים בכל פינה בעמק הווכאו

 

תרבות היין של העמק

תרבות היין הינו חלק בלתי נפרד ממדינת אוסטריה עוד מתקופת ימי הביניים. בעמק הווכאוו בפרט, מאז התקופה הקלטית כל האזור התחיל לגדל יינות, מה שתפס תאוצה בתקופת ימי הביניים עד היום והפך למקור ההכנסה העיקרי של עמק הווכאו. עמק הווכאוו מתמקצע בעיקר בגידול של יינות לבנים מובחרים. בנוסף לתעשיית היין המשובחת האזור גם ידוע בהנפקת ברנדי משמשים מקומי בשם Marillenschnaps. כחלק מהסיור נבצע עצירה בייקב יין מקומי לטעימות היין המקומי שנוצר בכרמים הסמוכים. כמו כן, נעצור בנקודת תצפית המשקיפה על כרמי היין הסמוכים לעיירה קרמס.

הצטרפו לטיול חוויתי

עמק הווכאו מזווית אחרת וחוויתית. בליווי מקומי דובר עברית שיראה לכם את המקומות הטובים ביותר לטיול בלתי נשכח!

העיירה מלק (Melk) הינה עיירה עתיקה (831) הממוקמת בעמק הווכאו. העיירה ידועה במגוון רחב של ארכיטקטורה שמשקפת תקופות שונות מאז הקמתה ועד היום. המבנה הכי מפורסם בעייר הינו המנזר הבנדיקטי הממוקם במרכז העיר. המנזר הוקם בשנת 1089 לספירה ושופץ בשנת 1732. המקום מכיל את הקבר של הקדוש קונומן מ-שטוקראו ובנוסף שרידים עתיקים של חברים לבית בבנברג, משפחת האצולה הראשונה של אוסטריה. בראש ההר של מנזר מלק ישנה נקודת תצפית טובה המשקיפה על העיירה ועל עמק הווכאו בכלל.

מנזר מלק המפואר שבעמק. מקום היסטורי מעניין ונקודה ממנה אפשר לתצפת על העמק כולו

בנוסף לאתרי מורשת היסטוריים סיור בעמק הווכאו לא יהיה מושלם מבלי לבקר בכפרים Weißenkirchen ו-Spitz. בביקור בכפרים אלו אפשר לחוות את האווירה הכפרית של המקום ולקנות מוצרים מקומיים. כמו כן בשל מיקום ממש על שפת הנהר, אפשר להשקיף על המעבורות השטות לאיטן בלב הנהר הגדול.

ביקור בעמק הווכאו מומלץ בעיקר בעונות האביב והקיץ עם שגשוג כרמי היין והנוף הטבעי. אם זאת, לאורך השנה מתקיימים בעמק הווכאו 6 פסטיבלים בהתאם לעונות. רוב הפסטיבלים מתמקדים סביב תחום היין והתוצרות השונות של העמק. בנוסף, ישנו פסטיבל כריסמס ופסטיבל אורות ולפידים. 

למטיילים שרוצים לחוות אווירה יותר אותנטית של אוסטריה, לראות מקומות היסטוריים ולחוות טעימות של יין הידוע בתוצרתו באזור אנו ממליצים לבצע סיור יומי בעמק הווכאו. 

לשאלות נוספות ובירור פרטים על עמק הווכאוו או סיורים נוספים ברחבי אוסטריה כתבו לנו או בדקו פה את פרטי הטיול לעמק הווכאו.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. איתן מגורי

    היה טיול מקסים ומיוחד. בקיאות של המדריך הייתה מפתיעה. מאוד נהנו . היה שווה

כתיבת תגובה